Bildegalleri
Henriksdal stol med hvitt trekk
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Høyde: 98 cm
Merke: IKEA
Selger en Henriksdal stol fra Ikea med hvite bein og hvit trekk (kappetrekk). Stolen er god å sitte på, lett i vekt, passer til de fleste spisebord og stoltrekket kan vaskes i maskin.
Høyde 98 cm, sittehøyde 47 cm, sete-mål: 43 cm innerst, 50 cm ytterst, setedybde 41 cm.
Nye trekk kan kjøpes på diverse nettsider, Ikea fører ikke lenger denne modellen. Modellen Bergmund på Ikea er den nærmeste Henriksdal, men stolene er ikke helt like og trekkene sitter nok derfor ikke like bra på Henriksdal stoler.
Innertrekket på Henriksdal-stolene er kjent for å være laget i et tynt materiale som går i stykker når stolen brukes mye og dermed at stoltrekket tas av og på jevnlig for vask.
Innertrekket kan derimot enkelt erstattes ved å sy sammen et nytt stofftrekk. På denne har jeg kun lagt over et stykke bomullsstoffstoff på ryggen slik at stoltrekket lettere kan tres på (se bilder).
Yttertrekket er litt trangt å ta på og av til info.
Da stolen er godt brukt, selges den billig for kr 50,- inkl trekket som er nyvasket. Nypris for liknende trekk alene er kr 300,-, mens stolene kostet ca 800,- nye. Hentes i Grimstad.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.3.2025 kl. 19:32 ・ FINN-kode: 396500673