Bildegalleri
Ombygd/ nybygd tursykkel selge - ca.19" ramme- 28" hjul
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Har bygd 3 tursykler i vinter og holder nå å eliminere meg til "den ene".
Legger med litt usikkerhet ut denne for salg.
Utrolig behagelig og unik sykkel.
Swing-shock demperen er ikke ofte man ser på sykler. Den er oppgitt til 30mm vandring, og jeg har montert elastomer som øker motstanden. Dette gjør at den opptar tilnærmet alt av ujevnheter på underlaget uten å stjele særlig effekt fra tråkket.
Sykkel er også bygget om til single 34t NW-drev foran og har 11-40t kassett bak. Dette gir lette nok gir til bakker med oppakking på og tungt nok gir til +35km/t på flata (mer enn nok på tur).
Det er montert veske-fester på gaffel, egen rammeveske, enkel bærer bak og dobbel flaskeholder/ styring for stor seteveske bak på setet.
Friksjonsskifter og v-bremse (long pull) hendler ble valgt for å kunne bruke "hvilke komponenter som helst" om noe skulle ryke på tur.
Lager servet eller byttet, og kjedet/ drev/ kassett er nytt.
Dye WTB dekk og TPU-slangrr sikrer lav roterende vekt. Virer og bremseklosser er også nye.
Heldekkende skjermer, støtte og lys er også pluss, samt et svært behagelig sete.
Skulle tro jeg bygget denne til meg selv. 😅
Setet er nå stilt inn for meg på 180cm.
Vekten slik den står er rett under 14kg., men det er over 2 kg. i stativer og utstyr, så dette er opprinnelig en sykkel mellom 11kg. og 12kg.
Slettes ikke ille for sykkel med demping.
Sykkel bør virkelig prøves. Den har fått et par testrunder og den er svært behagelige og brukervennlige.
Ta kontakt ved interesse.
Mvh.
Verner
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 14.3.2025 kl. 07:15 ・ FINN-kode: 397121160