Bildegalleri
Media converter fiber/ethernet
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Type: Switch
Dette er en **PLANET GT-905A Media Converter**, en nettverksenhet som brukes til å koble sammen ulike typer nettverk, spesielt fiberoptiske og tradisjonelle Ethernet-nettverk. Slike enheter er nyttige når man trenger å overføre data over lange avstander med fiber, men samtidig koble til enheter som bruker kobberkabler.
### Enkel forklaring:
Denne boksen lar deg koble et fiberoptisk nettverk til en vanlig Ethernet-kabel, slik at ulike enheter kan kommunisere med hverandre.
### Detaljert forklaring:
1. **Funksjon:** GT-905A konverterer signaler mellom fiberoptiske kabler og kobberkabler (Ethernet). Dette gjør det mulig å dra nytte av fiberens lange rekkevidde og høye hastighet samtidig som du kobler til utstyr som bare støtter Ethernet.
2. **Tilkoblinger:**
- **Fiberport:** Kobler til en fiberkabel.
- **Ethernet-port:** Kobler til standard Ethernet-enheter som rutere, switcher eller datamaskiner.
3. **Strømforsyning:** Den trenger 5V DC, 2A som strømforsyning for å fungere.
4. **Bruk:** Ideell for både små nettverk i kontormiljøer og større nettverksoppsett, spesielt når fiber brukes for å utvide nettverket over lange avstander.
Kom med bud🙂
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 12.3.2025 kl. 13:51 ・ FINN-kode: 397435155