Bildegalleri
Kunstnernes restaurant «blom» i Oslo, av Olaf Mejdell. 1937.
Beskrivelse av varen
Kunstnernes restaurant «blom» i Oslo, av Olaf Mejdell. 1937. Signert og nummerert. Innrammet bak glass med passepartout og forseglet med syrefri tape på baksiden.
Dette er et eldre trykk som bærer litt preg av bukler og foxing i papir, men tatt i betraktning alderen må dette til tider påberegnes. Selv tenker jeg ikke over dette, da trykket er en fabelaktig kuriositet etter min mening.
Kan også informere om at tidligere eier har brettet ned sidene på litografiet, for å få plass til det i sin opprinnelige ramme. Dette synliggjøres naturligvis ikke bak passepartout.
Kunstner: Olaf Mejdell
Tittel: Kunstnernes restaurant «blom» i Oslo
Teknikk: Litografi, fremstår håndkollorert
Opplag: 5/25
År: 1937
Størrelse motiv: B 37cm, H 27cm
Størrelse med ramme: B 58cm, H 48cm
Kan hentes på Majorstuen, Oslo.
Fakta om kunstner
Mejdell ville egentlig bli grafiker. Etter å ha arbeidet lenge med denne uttrykksformen begynte han å tegne. I senere år var han spesielt kjent for litografier og tegninger fra gamle strøk i Oslo, f.eks. Enerhaugen og Akerselva.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.3.2025 kl. 08:19 ・ FINN-kode: 397802174