Bildegalleri
Helsport Svalbar 3 High Camp
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Vurderer å selge mitt ekspedisjonstelt da jeg i realiteten ikke bruker det lengre.
Teltet er fra 2016, men ikke brukt så mye som jeg skulle likt. Tipper det har vært med på ca 10 turer og ikke brukt de siste 4 årene. Jeg svarer ikke på skam bud, og legger det ut for en pris jeg mener er fair.
Jeg kjøpte det nytt, men finner dessverre ikke kvitteringen på det.
Den ene teltstangen leddet har en svak bøy på seg etter at en kastevind traff teltet i jotunheimen, utenom det er det helt og fint
Info om teltet:
Etter å ha bestått prøven på Svalbard, Nordpolen, sydpolen, Grønland og jordklodens høyeste fjell, kan Svalbard beskrives som ekspedisjonenes mester. Få andre telt har så mange meritter og er så gjenkjennelig fra leiren som vårt Svalbard. Materialer og detaljer er grundig utprøvd og av ypperste kvalitet.
Konstruksjonen kombinerer det beste fra kuppel og tunneltelt, og utstår de tøffeste vind- og værforhold. Kuppelen gjør teltet ekstra vindstabilt, men skaper også større innvendig plass og høyde i fortelt, noe som er en ekstra komfortfaktor dersom man blir værfast eller generelt oppholder seg mye i teltet. For ekstra sikkerhet i ekstrem vind er det flere som velger å bruke doble stangsett, og det har du muligheten til på dette teltet.
Svalbard-teltet har siden det ble introdusert for første gang i 1999, blitt både videreutviklet og forbedret. Men, det er fortatt Helsports flaggskip i X-Tremkategorien, og har gjennom årene gått til topps i en rekke tester av helårstelt og ekspedisjonstelt. Et svært godt valg for de lange vinterskiturene, på tøffe turer med risiko for sterk vind og for deg som setter pris på ekstra komfort.
Bagasjerom med stor høyde
Stor inngang med myggnetting
Innertelt med 360° glidelås åpning og god ventilasjon
Ytter telt har kraftig Delerinlås m/glidelåsklaff.
Nettinghylle i innertelt • Stormmatter
Nytt bardunfeste. Bardunen kveiles opp og festes i strikken på en enkel og grei måte.
Helsport AirFlow®II ventilasjonssystem (X-TREM)
Tre ventiler som har myggnetting og stoff lukking
Fargekoding av stenger/stangkanaler.
Unikt stangkanalsystem
Egenutviklet stangkopp
Type telt: Kombinasjon Tunnel/Kuppeltelt
Personer: 3
Mål pakket: 50x23 cm
Mål innertelt: 180x240x105 (bredde, lengde høyde)
Antall innganger: 1
Antall bagasjerom: 1
Stanglengde: 2x310+2x378cm
Vekt plugger: 0,40kg
Vekt telt: 5,61kg
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 27.3.2025 kl. 10:55 ・ FINN-kode: 399897839