![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2025/2/vertical-0/06/1/392/403/671_edd66048-57cd-4389-8485-341af49de361.jpg)
![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2025/2/vertical-0/06/1/392/403/671_edd66048-57cd-4389-8485-341af49de361.jpg)
FAMILIEBÅTEN! Viksund 320 St. Cruz - Skipsregistrert - GI BUD!
2009
32 fot
Innenbords
9
Pris
Forsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
* Kan sjøsettes nå
* Familiebåt
* Flybridge
* To kabiner
* Skal selges!
* GI BUD!
For kunde selger vi nå en Viksund 320 St. Cruz.
Viksund er et solid kvalitetsprodukt fra innerst til ytterst og familievennlig båt med flybridge og god plass!
Båten er skipsregistrering, så kan belånes.
Standard:
Dette er en meget praktisk, romslig og familievennlig båt, samtidig som den har alle egenskaper man krever av en større landstedbåt.
Lydnivå, kvalitet og finish er meget imponerende og sjøegenskapene førsteklasses. Dieselforbruk og støynivå er bra.
Båten har en stor flybridge, stort akterdekk, 2 romslige kabiner med god plass og en meget hyggelig salong og pent interiør.
Planløsning:
Enkel ombordstigning over badeplattform og via akterdekk eller gjennom åpning i pulpit på baugen.
Selve akterdekket måler 170 x 295 cm og har en sittebenk innlemmet i akerspeilet. Ryggen er løs og kan vendes slik at man også kan sitte vendt akterover. Løsningen gir bedre plass til bord og stoler på akterdekket som også har flere mindre stuverom.
Adkomst ut på badeplattformen gjennom port i akterspeilet, badeplattformen har badestige og Snap daviter til Jolle fra Maritim som følger med.
Solide rekkestøtter og brede dollbord gjør det trygt å ferdes på dekk også i litt sjø.
Takket være den brede leider har man god adkomst opp på flybridgen.
Her finner du en oversiktlig førerplass, dobbelt passasjersete og trippelt gjestesete. Alle setene kan vendes. Bordet er avtagbart for å gjøre setene om til solseng.
Fra akterdekket kommer du inn gjennom en skyvedør til en lys, innbydende og moderne salong.
Her finner du en romslig planløsning med gode sitteplasser og pentry med det du trenger for en lang ferietur.
Oversiktlig førerplass med enkel betjening av alt utstyr.
Ved førerplass er det store vinduer som gir oversikt over sjøen og mye lys inn i salong.
Pentry bak førerplassen på styrbord side er god og tradisjonell.
Benken inneholder en gassovn med to bluss, kjøleskap med frysedel og vask.
Godt med oppbevaringsplass.
De to kabinene er innbydende med sitt store volum.
Masterkabin i baug har dobbel dør, stor dobbeltkøye som er lett å ta seg opp i, kabinen har godt med skapplass, inkludert skikkelige hengeskap og skuffearrangement. God takhøyde på grunn av høyt dekk gir bra ståhøyde og mer romslig følelse enn hva som er vanlig på mange tilsvarende båter i denne størrelsen.
Separat lukket gjestekabin på babord side også denne med god takhøyde og godt med skapplass. Denne skiller seg fra tilsvarende båter ved at den har plass til 3 voksne og (evt. 2 voksne og 2 barn) fordelt på en dobbel køye tverrskips på 130 x 200 cm og en enkeltkøye langskips på 113 x 186 cm.
Romslig og praktisk toalettrom med elektrisk toalett og egen dusjnisje med foldbar dør.
Sjøegenskaper:
Viksund er en stabil og god båt i sjøen. Solid rekke og holdestenger langs hyttetak gjør det trygt å ferdes langs dollbord.
Baugthruster gjør manøvrering i trange havner enkelt.
Båten har CD klasse B for opptil 9 personer.
Motor:
Motorrommet er stort og det gir enkel tilgang til Volvo Penta D6-330 (med ca. 1 300 motortimer?)
Drev er DPH-D1 Duoprop som gir henne en maks fart på 29 knop, mens marsjfart ligger på mellom 20 og 23 knop.
Service på motor og drev blir tatt i februar 2025. Båten fikk ny bunnsmørning og ble nypolert før starten av 2024 sesongen.
For full utstyrsliste se nedenfor.
Båten ligger på land på Fjeldskilen Marina men kan sjøsettes på kort varsel.
Ta kontakt for ytterligere informasjon og visning:
Idar Storjord
Mobil: +47 98 90 90 91
Tekst og bilder i denne annonsen er beskyttet av åndsverksloven.
Brudd på disse rettighetene er belagt med vederlags- og erstatningsansvar, jf. åndsverksloven § 81
IKKE FÅTT SVAR?
Vi opplever noen ganger at kunder ikke får svar på e-post fra oss.
Da har mest sannsynlig svaret havnet i søppelpost/SPAM filteret.
Sjekk dette dersom du savner svar fra oss.
Navigasjon:
· Simrad NX45 kartplotter på førerplass
· Simrad NX45 kartplotter på flybrigde
· Orca Core 2 GPS og kart systemer (Kjøper må ha eget nettbrett)
· NMAE 2000 kommunikasjonssystem 2024
· NMAE 0183 ligger fortsatt med kobling mot Simrad NX 45 kart i bunn
· Northstar radar
· Simrad VHF (2021)
· Kompass på dashbord
Elektrisk:
· Side-Power baugthruster
· Engbo elektrisk ankervinsj på hekk med styring på akterdekk eller med (trådløs fjernkontroll er ikke brukt av eier)
· Trimflaps
· Isoterm kjøleskap med liten frysedel under førerstol
· Eberspächer dieselvarmer
· Gassovn med tre bluss
· Quick 4 Nautic Boiler varmtvannsbereder
· Jabsco Quiet elektrisk toalett
· Søkelys på targabøyle (Ikke brukt av eier)
· Horn
· Landstrøm med landstrømkabel
· Startbatteri
· Forbruksbatteri x 3, 2022
· Nor Charger Automatic 7 stage batterilader til forbruksbatteri
· Marine LADix batteri lader til startbatteri
· Uttak for 220V, 12V og USB
· Elektrisk lensepumpe
Diverse:
· 21 kg Engbo anker med tau på hekk
· Badeplattform
· Jolle snapdaviter på badeplattform
· Badestige under badeplattform.
· Pullpit med åpning for letter å komme i land
· Havnekalesje til flybridge x 2
· Trekk til puter og konsoll på flybridge
· Kalesje til akterdekk
· Vindus trekk
· Leider opp til flybridge
· Dobbel dør til baugkabin
· Hengeskap mellom kabiner
· Lyst treinteriør
· Barskap under salongbord
· Dusjrom adskilt med foldedør
· Dusj på hekk
· Fendere
· Fortøyningsliner
· Maritim Jolle
· Brakett for jollemotor
Sikkerhet:
· Brannslukker
· Sea-Fire automatisk brannindikator i motorrom
· Manuelt brannslokningsanlegg i motorrom
· Manuell lensepumpe
Tankkapasitet:
· Drivstoffkapasitet: 300 liter x 2
· Vannkapasitet: 300 liter?
· Varmtvannsbreder: 40 liter?
· Septikkapasitet: med tømming over dekk
Ta kontakt med din Aker Yachts megler for:
* Gratis verdivurdering av nåværende båt * Finansiering * Frakt - båten kan leveres på ønsket sted * Forsikring med motorhavari inkludert * Securemerking * Sensar Marine SmartBoat system * Skipsregistering * Registering i Småbåtregistret Selge båt? Aker Yachts AS er Norges største båtmeglerfirma og våre dedikerte meglere opererer i hele Europa og USA. De fleste kjøpere ønsker å kjøpe fra et firma, da dette gir en ekstra trygghet for både kjøper og selger. Vi har en stor portefølje av potensielle kjøpere i vårt unike CRM system! Som et seriøst ansvarlig selskap tar vi hånd om hele prosessen fra A-Å. Ta gjerne kontakt for referanser. Aker Yachts AS har også tilgang til å legge ut båter for salg på internasjonale sider.
Kontakt meg for en gratis verdivurdering av din båt. Denne estimeringen vil være ditt første skritt mot et vellykket båtsalg!
Kjøpe båt fra utlandet? Gjennom vårt internasjonale nettverk skaffer vi de fleste båter til meget gunstige priser. Vi ordner hele prosessen med frakt, import, fortolling og registrering. Selger betaler vår provisjon, slik at dette er en gratis tjeneste for deg som kjøper. Ta kontakt allerede i dag for å få informasjon om din drømmebåt!
Ansvar Aker Yachts AS benytter sikker klientkonto til innbetalinger, og forestår oppgjør til selger når båten er overtatt og akseptert av kjøper.
Megler tar forbehold om eventuelle feil i annonsen, herunder også feil i utstyrsliste. Opplysninger om båten er gitt i god tro, og i henhold til selgers opplysninger og egenerklæring. Selger har opplysningsplikt for eventuelle feil og mangler på båten. Dette fremgår av selgers egenerklæring. Maksfart er opplyst fra fabrikant, og/eller selger, og må anses som teoretisk da farten påvirkes av trim, vindforhold, bunnstoff, groe, vekt etc. Vi anbefaler kjøper alltid å besiktige, kontrollere, prøvekjøre, teste båt og oppnådd fart med kvalifisert fagmann.
Aker Yachts AS er kun en mellommann og er ikke part i kontrakten. Aker Yachts AS har ikke kjennskap til tilstand på båt, motor, gir, aksel, drev eller utstyr utover det som er oppgitt i selgers egenerklæring.
Aker Yachts AS eller Megler har ikke ansvar for selgers opplysninger om båten/utstyret som er gitt av Selgeren. Kjøper er gjort uttrykkelig oppmerksom på at Megler opptrer kun som mellommann for Selgeren, og Megler er ikke solidarisk ansvarlig med Selgeren.
Dersom det foreligger feil eller mangel er dette et forhold mellom kjøper og selger. Forholdet mellom Selger og Kjøper reguleres ellers av gjeldende norsk kjøpslov eller forbrukerkjøpslov. Fartøyet er tilbudt for salg, endringer i pris eller tilbaketrekning av oppdrag kan komme uten forvarsel. Oppgitt pris i annonsen er en prisantydning, og selger forbeholder seg retten til å akseptere eller forkaste ethvert tilbud.
Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.